برای مشاوره علمی با ما تماس بگیرید.

021-88221844

نرم افزار OptisWorks شبیه‌ساز اپتیک صنعتی ویرایش ۲۰۱۱

منتشر شده در: ۲۶ فروردین ۹۴
توسط: مهدیار
دسته: نرم افزار

OptisWorks نرم افزاری است که برای شبیه سازی علمی نور و بینایی انسان در محیط واقعی اما کاملا مجازی طراحی شده است. محیط طراحی این نرم افزار به طراحان، ارگونومیست ها و مهندسان اجازه می‌دهد تا بتوانند عملکرد نور و ظاهر محصول خود نظیر نمایش و خوانایی اطلاعات روی آن‌ها را در یک محیط حرفه‌ای شبیه سازی و بهینه سازی کنند. این نرم افزار از نرم افزار مشابه خود Zemax بسیار قدرتمندتر محسوب می‌شود.

این نرم افزار از سال ۲۰۰۱ در بستر نرم افزار SolidWorks عرضه شده است و تنها شرکتی است که شبیه سازی نور را بر اساس مدل فیزیکی و واقعی ابزار مورد نظر در محیط طراحی دقیق فراهم می‌آورد. برای اولین بار ویرایش ۲۰۱۱ این نرم افزار تحت ویندوز ۷ – ۳۲ بیتی توسط اولین مرجع تخصصی فوتونیک و اپتوالکترونیک تهیه و ارائه شده است. ویرایش ۲۰۱۱ بدون کرک یا پچ های مرسوم و تنها با لایسنس اصلی ارائه میشود. لذا فاقد اشکالات محاسباتی است.

تاکنون نرم افزار OptisWorks به ۳۶ کشور دنیا به رشته ها و صنایع دفاع، الکترونیک، هوافضا، خودروسازان و تولیدکنندگان روشنایی عرضه شده است. این نرم افزار با استفاده از تکنولوژی speos محیط و ابزارهای واقعی را به صورت کاملاً دقیق طراحی و شبیه سازی می‌کند و تاکنون ابزارهایی نظیر لامپ خودروهای پیشرفته، صفحات نمایش و صفحه‌کلید تلفن‌های همراه، داشبورد و کابین خلبان، ال سی دی ها، ال ای دی ها، ماشین های بینایی صنعتی و لامپ های با کاربرد پزشکی توسط آن شبیه سازی، تولید و روانه بازار شده اند.

این نرم افزار ما را قادر می‌سازد تا بتوانیم آثار نور و سطوح مختلف نوری، توزیع نور، آثار حرارتی، عملکرد فتومتریک، تجزیه و تحلیل کالریمتری، انتشار لیزر و بهینه سازی اپتومکانیکی ابزار را بررسی نماییم. در این نرم افزار منابع نور به انواع حالت های موجود اعم از نورهای راهنما کننده باند فرودگاه، نورپردازی‌های داخلی یا خارجی، لامپ‌هایی که در کاربردهای پزشکی روی پیشانی نصب می‌شوند و نورهای ساطع‌شده از خودروها و هواپیماها وجود دارد.

Mazda optiswork parsoptics

ویرایش ۲۰۱۱ نرم افزار OptisWorks برای اولین بار توسط اولین مرجع تخصصی فوتونیک و اپتوالکترونیک در ایران برای دانشجویان مرتبط با رشته های مرتبط با نور و صنایع مرتبط نظیر صنایع دفاعی، هواپیمایی و خودروسازان عرضه شده است. شایان ذکر است که این نرم افزار توسط شرکت ها و سازمان‌هایی نظیر اریکسون، سونی، گاردین، نیکون، ناسا، بوش/زیمنس، فیلیپس، پورشه و ابزارآلات تگزاس استفاده می‌شود.

نکته: ویرایش ۲۰۱۱ دارای لایسنس اصلی و تحت SolidWorks 2014 بدون کوچکترین مشکل محاسباتی است. با توجه به اینکه این ویرایش کپی نرم افزار اورجینال است، لذا تحت Vmware ارائه می‌شود. شایان ذکر است که نرم افزار کاملا تست شده است و با ضمانت دائمی و پشتیبانی ارائه میگردد؛ همچنین از نرم افزار Zemax بسیار قدرتمندتر است.

تعداد بازدید: 662


logo-samandehi

گروه تخصصی ParsOptics به عنوان گروهی پیشرو در صنعت فوتونیک و اپتوالکترونیک کشور جمهوری اسلامی ایران، علاوه بر برگزاری دوره‌های آموزشی در دانشگاه‌ها، بسیاری از آزمایشگاه‌های معتبر دولتی، پژوهشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی داخل و خارج از کشور را تجهیز و تحت پوشش خود قرار داده است. این گروه دارای مجوز فعالیت قانونی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و تفاهم‌نامه همکاری آموزشی با پژوهشکده فوتونیک و فناوری‌های کوانتومی سازمان انرژی اتمی ایران و دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، تربیت دبیر شهید رجائی و تبریز است.

اطلاعات بیشتر