برای مشاوره علمی با ما تماس بگیرید.

021-88221844

مجموعه نرم افزار لومریکال ویرایش ۲۰۱۶ – تست کامل علمی

منتشر شده در: ۷ آبان ۹۵
توسط: مهدیار
دسته: نرم افزار

معرفی ماژول‌های لومریکال:

نرم افزار FDTD Solutions نرم افزاری بسیار قدرتمند است که با حل سه بعدی معادلات ماکسول با روش تفاضل متناهی در حوزه زمان، به طراحی، تجزیه و تحلیل و بهینه سازی ابزارهای نانوفوتونیک می پردازد. در واقع این نرم افزار در تجزیه و تحلیل واکنش اشعه های ماوراء بنفش، مادون قرمز و محدوده بینایی با ساختارهای بسیار پیچیده در مقیاس طول موج/فرکانس، بسیار کارآمد محسوب میشود. این نرم افزار به طراحان اجازه میدهد تا بتوانند مدل اولیه ساختارهای مورد نیاز خود را به سرعت طراحی کرده و هزینه گزاف آزمایشات عملی را کاهش دهند؛ بدیهی است که این امر موجب تسریع در ساخت ابزار خواهد شد. در حال حاضر این نرم افزار در صنایع اپتوالکترونیک، مدارهای مجتمع فوتونیکی، مخابرات نوری و بیوفوتونیک شرکتهای مطرح جهان نظیر Apple، IBM، Samsung و Cisco استفاده می‌شود.

نرم افزار MODE Solutions نرم افزاری است که برای طراحی، شبیه سازی و بهینه سازی ادوات موجبر به کار میرود. این نرم افزار داری دو موتور شبیه سازی حل کننده مودهای ویژه و انتشار دهنده است. موتور شبیه سازی حل کننده مودهای ویژه به ۳ صورت موجبر را تجزیه و تحلیل میکند. در آنالیز مودی، مودهای هدایتی در ساختار موجبر با مشخصاتی نظیر تلفات، ضریب شکست موثر و … را در طول موج خاص حتی در حضور زاویه خمیدگی آنالیز میشوند. موتور شبیه سازی انتشار دهنده، نور را به صورت همه جانبه در سیستم های نوری سطحی مانند رزوناتورها، کوپلرها، ادوات بلور فوتونی و به طور کلی سیستمهای موجبری منتشر و خواص آنها را بررسی میکند. این نرم افزار قابلیت بهینه سازی تمام پارامترهای موجبر را دارد تا بتوان خروجی های آنالیز فرکانسی را بهینه سازی کرد.

نرم افزار DEVICE یک ابزار شبیه سازی الکتریکی مبتنی بر فیزیک نیمه هادی است. این نرم افزار همواره سیستمی از معادلات نیمه هادی را که پتانسیل الکترواستاتیک و چگالی بار (الکترون و حفره) ابزار را توصیف میکنند حل میکند. این نرم افزار با حل معادلات Drift-Difusion توزیع فضایی الکترون ها و حفره ها را توصیف میکند. همچنین با حل معادله پواسون، پتانسیل الکترواستاتیک ایجاد میکند. در واقع روش حل معادلات Drift-Diffusion روشی قدرتمند در تولید نتایج دقیق برای طیف گسترده ای از ابزارهای نیمه هادی است.

مشخصات محصول نرم افزار لومریکال :

اولین مرجع تخصصی فوتونیک و اپتوالکترونیک در ایران افتخار دارد بسته‌های ویژه نرم‌افزاری لومریکال ۲۰۱۶ را تحت ویندوزهای ۳۲ و ۶۴ بیتی، لینوکس ۶۴ بیتی و مکینتاش ۶۴ بیتی (آپدیت دی‌ماه ۱۳۹۴) به پژوهشگران میهن عزیزمان معرفی نماید. این بسته های نرم افزاری کاملا توسط این مرجع تخصصی تهیه شده و با سایر نرم افزارهای ارائه شده توسط برخی وب سایت ها کاملا متفاوت است. شایان ذکر است که آموزش این نرم‌افزار بیش از ۶ سال است توسط گروه تخصصی ParsOptics صورت می‌پذیرد. مشخصات این بسته نرم افزاری عبارتند از:

۱. قابلیت نصب بسیار آسان فقط با چند کلیک و یک Installer
۲. تست همه جانبه علمی از نظر نتایج شبیه سازی، روش FDTD و همگرایی
۳. قابلیت نصب روی سیستم‌عامل‌های ویندوز، لینوکس و مکینتاش
۴. شامل آخرین ویرایش نرم افزارها در هر ویرایش
۵. رفع باگ های محاسباتی نسخه‌های پیشین و افزایش سرعت شبیه سازی
۶. بکارگیری پیشرفته ترین روش فشرده سازی داده
۷. بدون نیاز به کرک یا پچ های مرسوم منتشر شده
۸. قابلیت نصب روی سیستم های مجازی و سرور با قابلیت پردازش ابری
۹. پشتیبانی آنلاین و ضمانت دائمی تمامی نرم افزارها در هر زمان و مکان
۱۰. پشتیبانی از سیستم پردازش موازی جهت شبیه‌سازی سریع

تفاوت ویرایش‌های پیش رو با سایر مجموعه های موجود در اینترنت، رفع مشکل موجود در توقف محاسبات FDTD، نتایج شبیه سازی در حوزه زمان و فرکانس، همگرا شدن و شرط مرزی PML است. با توجه به آخرین بررسی های انجام شده، وجود فایل های ناقص کرک شده باعث بروز نتایج اشتباه و واگرا شدن شبیه سازی می‌شود که بسته های نرم افزاری ما فاقد این مشکل هستند. تغییرات آخرین ویرایش های نرم افزارها به شرح زیر میباشند:

۱. پشتیبانی قوی از سیستم پردازش سریع با استفاده از هر نوع رایانه
۲. حل‌کننده جدید انتقال حرارت برای شبیه‌سازی دمایی ابزار – Heat Transport
۳. تعیین دمای شبیه‎سازی در نرم افزارهای MODE Solutions، FDTD Solutions و DEVICE
۴. تعریف مواد با ضرایب دمایی متفاوت در FDTD، FDE و varFDTD
۵. اضافه شدن انواع مختلف موج تخت BFAST، Periodic و Diffracting
۶. تعریف ماده جدید برای تبدیل تغییرات دمایی ماده به ضریب شکست
۷. افزودن مشخصه‌های کاربردی جدید به حل‌کننده های نوری در نرم افزارها
۸. تعریف مستقیم مواد ناهمسانگرد دلخواه – Anisotropic
۹. تعریف مستقیم ماده گرافن در نرم افزار MODE Solutions و FDTD Solutions
۱۰. تعریف سطح دو بعدی به صورت مستقیم جهت کاهش زمان شبیه سازی سطوح گرافنی
۱۱. قابلیت تعریف ساختارهای بسیار پیچیده با ماده-مکان های مختلف
۱۲. بروز رسانی کتابخانه مواد با مواد پرکاربرد صنعتی جدید
۱۳. بروزرسانی و افزایش بلوک‌های طراحی سیستم و مدار
۱۴. ارتباط مستقیم با نرم افزار MATLAB و رسم مستقیم نمودارها

توجه مهم: طبق بررسی‌های صورت‌گرفته توسط مرجع تخصصی ParsOptics، در ویرایش‌های رایگان منتشر شده نرم‌افزارهای Lumerical که فایل‌های کرک شده به صورت جداگانه و توسط ۰mBrE عرضه شده‌اند، مشکل لایسنس، ناپایداری عددی و باگ محاسباتی وجود دارد، لذا نتایج بدست‌آمده توسط آن‌ها به‌هیچ‌عنوان قابل‌استناد نیستند. ویرایش‌های مرجع ParsOptics طی چندین مرحله تست تئوری در ادوات مختلف و توسط متخصصین نانوفوتونیک بررسی گردیده‌اند و فاقد هرگونه مشکل محاسباتی هستند؛ لذا با ضمانت دائمی (پشتیبانی دائمی) و تاییدیه علمی ارائه می‌شوند.

نسخه‌های ویرایش ۲۰۱۶:
نسخه‌های ویرایش نهایی ۲۰۱۵:


نسخه‌های ویرایش نهایی ۲۰۱۳:


 

جهت دریافت خدمات نصب و راه‌اندازی سیستم پردازش موازی لومریکال در دانشگاه خود با ما تماس بگیرید.

برای دسترسی به آموزش های رایگان این نرم افزار به کانال رسمی ما در سایت آپارات مراجعه فرمایید.

 

تعداد بازدید: 3542


logo-samandehi

گروه تخصصی ParsOptics به عنوان گروهی پیشرو در صنعت فوتونیک و اپتوالکترونیک کشور جمهوری اسلامی ایران، علاوه بر برگزاری دوره‌های آموزشی در دانشگاه‌ها، بسیاری از آزمایشگاه‌های معتبر دولتی، پژوهشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی داخل و خارج از کشور را تجهیز و تحت پوشش خود قرار داده است. این گروه دارای مجوز فعالیت قانونی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و تفاهم‌نامه همکاری آموزشی با پژوهشکده فوتونیک و فناوری‌های کوانتومی سازمان انرژی اتمی ایران و دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، تربیت دبیر شهید رجائی و تبریز است.

اطلاعات بیشتر