برای مشاوره علمی با ما تماس بگیرید.

021-88221844

نرم‌افزار SPEOS ویرایش ۲۰۱۷ – طراحی اپتومکانیک صنعتی

منتشر شده در: ۲۱ شهریور ۹۶
توسط: مهدیار
دسته: نرم افزار

نرم‌افزار SPEOS ویرایش ۲۰۱۷ تنها ابزار شبیه‌سازی نوری است که با نرم‌افزار طراحی صنعتی SOLIDWORKS ادغام شده و تحت آن اجرا می‌شود. برای اولین بار در ایران، گروه تخصصی ParsOptics این نرم‌افزار را تحت لایسنس اورجینال صرفا ویژه خودروسازان، صنایع هواپیمایی، شرکت‌ها، مراکز اپتیک و لیزر دانشگاهی و پژوهشگاه‌های کشور ارائه می‌دهد.

با توجه به اینکه آثار اپتیکی قسمت‌های زیادی از فرآیند طراحی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، لذا شبیه‌سازی نوری یک قطعه بدون در نظر گرفتن طراحی مکانیکی آن یک شبیه‌سازی کامل محسوب نمی‌شود؛ لذا هر شبیه‌سازی باید در یک بسته نرم‌افزاری شامل فرآیند طراحی تا تولید محصول به صورت فیزیکی CAD/CAM انجام شود تا تعاملات بین فوتون‌ها و هندسه مکانیکی قطعه به صورت کامل مورد بررسی قرار گیرد.

نرم‌افزار SPEOS در هر مرحله از فرآیند طراحی بکار گرفته می‌شود تا ما بتوانیم رفتار نور را در قطعه خود کنترل کرده و محصول خود را با استانداردسازی و بهبود عملکرد بالا ارائه کنیم. رابط کاربری نرم‌افزار SPEOS به همراه ویژگی‌های پیشرفته آن به گونه‌ای طراحی شده است که استفاده از آن را برای متخصصین و مبتدیان علم اپتیک در طیف گسترده ای از صنایع بسیار آسان و هموار کرده است.

نرم‌افزار SPEOS ویرایش ۲۰۱۷ سرعت طراحی و رندر ادوات اپتیکی و اپتوالکترونیکی مانند چراغ‌ها، نمایشگرها و دوربین‌ها را بهبود می‌بخشد. اکنون مهندسین طراحی با استفاده از نرم‌افزار SPEOS می‌توانند طراحی‌های پیچییده و توامان مکانیکی و نوری (اپتومکانیکی) را به صورت یکپارچه در نرم‌افزار SOLIDWORKS انجام دهند.

نرم‌افزار SPEOS یک راه حل واقعی برای تولید و آنالیز سیستم‌های نورپردازی جدید محسوب می‌شود. این فرآیند کاملا ساده است؛ ابتدا یک نمونه اولیه از سیستم به صورت مجازی ایجاد می‌شود، سپس آزمایش قطعه به سرعت تحت تمامی قوانین اپتیکی و با امکانات مختلف به منظور رسیدن به تصمیم‌گیری جامع در خصوص بهترین راه‌حل برای طراحی کارآمد انجام می‌گیرد. در چند کلمه، نرم‌افزار SPEOS یک ابزار پرسرعت، نوآورانه و متقاعد کننده مشتری است!

طی چند سال گذشته نرم‌افزار SPEOS تبدیل به یک ابزار استانداردسازی شده است و امروزه بسیاری از سیستم‌های نورپردازی مانند چراغ‌های راهنما، نور پس‌زمینه، نمایشگرها، سنسورها، سیستم‌های ردیابی، پروژکتورها، نمایشگرهای head-up (HUD)، عینک‌های واقعیت افزوده، سیستم‌های کنترل از راه دور، تشخیص اثرانگشت، تجهیزات پزشکی و حتی ایمپلنت‌های داخل چشمی از تکنولوژی SPEOS استفاده می‌کنند.

استفاده از تکنولوژی SPEOS روز به روز در حال گسترش است و حتی به رنگ‌ها و فضاهای داخلی اعم از کابین خلبان هواپیما، اتاق کنترل و کابین مسافران کشیده شده است. SPEOS بینایی انسان را با یک محیط نورپردازی مجازی شبیه‌سازی میکند و تصاویر تجسم فوق‌العاده واقع‌بینانه را از آنچه یک فرد می‌بیند به شما نشان می‌دهد. نرم‌افزار SPEOS دارای ماژول‌های زیر است:

  • مدل‌سازی نوری
  • ارگونومی بصری
  • طراحی شکل‌های نوری
  • بینایی و نظارت دیجیتال
  • آنالیز شیشه جلو اتومبیل و هواپیما
  • شبیه‌سازی‌های سریع (بینایی انسان، فوتومتری، رادیومتری، ردیابی پرتو و …)

در حال حاضر شرکت‌های قدرتمندی که در ذیل به آن ها اشاره شده است از نرم‌افزار و تکنولوژی SPEOS در طراحی و تولید محصولات خود استفاده می‌کنند.


سامانه سفارش آنلاین نرم‌افزار SPEOS نسخه ۲۰۱۷

تعداد بازدید: 127


logo-samandehi

گروه تخصصی ParsOptics به عنوان گروهی پیشرو در صنعت فوتونیک و اپتوالکترونیک کشور جمهوری اسلامی ایران، علاوه بر برگزاری دوره‌های آموزشی در دانشگاه‌ها، بسیاری از آزمایشگاه‌های معتبر دولتی، پژوهشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی داخل و خارج از کشور را تجهیز و تحت پوشش خود قرار داده است. این گروه دارای مجوز فعالیت قانونی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و تفاهم‌نامه همکاری آموزشی با پژوهشکده فوتونیک و فناوری‌های کوانتومی سازمان انرژی اتمی ایران و دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، تربیت دبیر شهید رجائی و تبریز است.

اطلاعات بیشتر