برای مشاوره علمی با ما تماس بگیرید.

021-88221844

کتاب فوتونیک کوانتومی ویرایش ۲۰۱۷

منتشر شده در: ۲۲ آبان ۹۶
توسط: مهدیار
دسته: منابع تخصصی لاتین

فوتونیک کوانتومی

ناشر: Springer | سال: ۲۰۱۷ | فرمت: PDF | تعداد صفحه: ۳۰۱ | حجم: ۵.۱۹ مگابایت

کتاب فوتونیک کوانتومی ویرایش ۲۰۱۷ یک رویکرد آموزشی است که به جهت تسهیل دسترسی به اصول فوتونیک کوانتومی تهیه شده است. این کتاب شامل مقدمه‌ای از خواص کوانتومی فوتون است که توسط کوانتیزاسیون دوم میدان الکترومغناطیسی تشریح می‌شود. همچنین گسیل تحریک‌شده و خودبه‌خودی فوتون‌ها در سطح کوانتومی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. برای توصیف رفتار الکترون‌ها در یک پتانسیل یک بعدی از معادله شرودینگر استفاده شده است.

برای معرفی مفهوم غیرمحلی یک الکترون در سطح کوانتومی از تونل‌زنی سدپتانسیل استفاده شده که مفهومی مشابه با تونل‌زنی حبس کوانتومی، تونل‌زنی رزونانسی و منشاء باندهای انرژی در مواد متناوب (کریستالی) و غیرمتناوب (غیرکریستالی) دارد. همچنین مفاهیم شبکه وارون، نواحی بریلیون و قضیه بلاخ، تعیین ساختار باند الکترونیکی با استفاده از روش شبه‌پتانسیل در این کتاب ارائه شده است. در کتاب از کدنویسی‌های متعددی برای انجام محاسبات عددی بهره‌گیری شده است.

کتاب شامل نمایش رفتارهای گسترده‌ای از زمان تونل‌زنی است. طبیعت غیرمحلی سطوح مکانیک کوانتوم توسط قضیه بل توسعه داده شده است که کتاب پیش‌رو به صورت عمیق در خصوص پیامدهای آن در شکل‌گیری پدیده‌های آزمایشگاهی نظیر تونل‌زنی کوانتومی و درهم‌تنیدگی کوانتومی به بحث و بررسی پرداخته است.

فیزیک لیزر با استفاده از فوتونیک کوانتومی بر پایه گسیل خودبه‌خودی و تحریک‌شده و محدودیت‌های معادلات ماکسول در توصیف رفتار کوانتومی نیز از جمله موارد مطرح‌شده در کتاب است. همچنین، چگونگی کاهش جریان آستانه در سطح ماکروسکوپی توسط محدودیت‌های کوانتومی الکترون‌ها در کتاب نشان داده شده است. ساختارهای لیزر کوانتومی آبشاری و میان‌باندی آبشاری با روش توسعه داده‌شده در کتاب توسط مهندسی ساختار باند مورد بررسی و آنالیز قرار گرفته است.

دریافت کتاب

رمز فایل فشرده: parsoptics.com

تعداد دریافت: 348

تعداد بازدید: 270


logo-samandehi

گروه تخصصی ParsOptics به عنوان گروهی پیشرو در صنعت اپتیک، فوتونیک و اپتوالکترونیک کشور جمهوری اسلامی ایران، علاوه بر برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی در دانشگاه‌ها، بسیاری از آزمایشگاه‌های معتبر دولتی، پژوهشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی داخل و خارج از کشور را تجهیز و تحت پوشش خود قرار داده است. این گروه دارای مجوز فعالیت قانونی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و تفاهم‌نامه همکاری آموزشی با پژوهشکده فوتونیک و فناوری‌های کوانتومی سازمان انرژی اتمی ایران و دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و تربیت دبیر شهید رجائی است.

اطلاعات بیشتر