برای مشاوره علمی با ما تماس بگیرید.

021-88221844

کتاب آشکارسازهای نوری – مواد، ادوات و کاربردها ویرایش ۲۰۱۶

منتشر شده در: ۱۱ آذر ۹۵
توسط: مهدیار
دسته: آموزش

parsoptics.com

parsoptics.com

Photodetectors – Materials, Devices and Applications

Publisher: Woodhead Publishing 2016 | 534 Pages | ISBN: 1782424458 | PDF | 36.3 MB

parsoics.com

کتاب پیش رو به مبحث آشکارسازهای نوری و کاربردهای آن در مخابرات، محاسبات و سیستم‌های تصویری، مواد تشکیل‌دهنده، انواع آشکارسازها و کاربردهای مهم و در حال ظهور آشکارسازهای نوری می‌پردازد. در سال‌های اخیر، بهبودهای قابل توجهی در خصوص عملکرد آشکارسازهای نوری حاصل شده است و این کتاب به بررسی برخی از پیشرفت‌های کلیدی در این زمینه می‌پردازد.

parsoptics.com

در بخش اول کتاب به مواد تشکیل‌دهنده، انواع آشکارسازها، ادوات و مبحث فوتونیک سیلیکونی، آشکارسازهای مبتنی بر سیستم‌های با ابعاد کاهش‌یافته، نانوتیوب‌های کربنی، گرافن، نانوسیم‌ها، گالیوم آرسناید رشدیافته در دمای پایین، پلاسمونیک، تیوب‌های ضرب‌کننده نوری سیلیکونی و آشکارسازهای نوری ارگانیک پرداخته شده است.

parsoptics.com

بخش دوم کتاب بر روی کاربردهای مهم آشکارسازهای نوری اعم از فوتونیک میکروویو، مخابرات، آشکارسازی تک فوتون با سرعت بالا، آشکارسازی تراهرتز، آشکارساز نوری بهبودیافته مبتنی بر رزونانس کاواک، خازن‌های نوری و تصویربرداری متمرکز شده است.

parsoptics.com

اولین مرجع تخصصی فوتونیک و اپتوالکترونیک در ایران امیدوار است که بتواند آگاهی شما پژوهشگر گرامی را درخصوص ارتباط فن‌آوری‌های نور با ترویج توسعه پایدار و ارائه راه‌حل‌های قابل‌اطمینان برای نیازهای اساسی زندگی انسان بالا ببرد. علاوه بر این، به منظور گسترش زمینه‌های تحقیقاتی جدید، امیدوار است که محتوای منتشر شده ما الهام‌بخش پیشرفت بیشتر شما بر اساس دستاوردهایی که تاکنون بدست آمده است، باشد.

parsoptics.com
parsoptics.com

دریافت کتاب

پارس اپتیک
رمز فایل فشرده: parsoptics.com
parsoptics
parsoptics.com

تعداد دریافت: 314

تعداد بازدید: 421


logo-samandehi

گروه تخصصی ParsOptics با مدیریت آقای غلامرضا مصلی نژاد عضو رسمی IEEE Photonics Society به عنوان گروهی پیشرو در صنعت فوتونیک و اپتوالکترونیک، علاوه بر برگزاری دوره‌های آموزشی در دانشگاه‌ها، بسیاری از آزمایشگاه‌های معتبر دولتی، پژوهشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی داخل و خارج از کشور را تجهیز و تحت پوشش خود قرار داده است. این گروه دارای مجوز فعالیت قانونی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و تفاهم‌نامه همکاری آموزشی با پژوهشکده فوتونیک و فناوری‌های کوانتومی سازمان انرژی اتمی ایران و دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، تربیت دبیر شهید رجائی و تبریز است.

اطلاعات بیشتر