برای مشاوره علمی با ما تماس بگیرید.

021-88221844

کتاب آشکارسازهای نوری – مواد، ادوات و کاربردها ویرایش ۲۰۱۶

منتشر شده در: ۱۱ آذر ۹۵
توسط: مهدیار
دسته: آموزش
  
 

 

Photodetectors – Materials, Devices and Applications

Publisher: Woodhead Publishing 2016 | 534 Pages | ISBN: 1782424458 | PDF | 36.3 MB

 

کتاب پیش رو به مبحث آشکارسازهای نوری و کاربردهای آن در مخابرات، محاسبات و سیستم‌های تصویری، مواد تشکیل‌دهنده، انواع آشکارسازها و کاربردهای مهم و در حال ظهور آشکارسازهای نوری می‌پردازد. در سال‌های اخیر، بهبودهای قابل توجهی در خصوص عملکرد آشکارسازهای نوری حاصل شده است و این کتاب به بررسی برخی از پیشرفت‌های کلیدی در این زمینه می‌پردازد.

در بخش اول کتاب به مواد تشکیل‌دهنده، انواع آشکارسازها، ادوات و مبحث فوتونیک سیلیکونی، آشکارسازهای مبتنی بر سیستم‌های با ابعاد کاهش‌یافته، نانوتیوب‌های کربنی، گرافن، نانوسیم‌ها، گالیوم آرسناید رشدیافته در دمای پایین، پلاسمونیک، تیوب‌های ضرب‌کننده نوری سیلیکونی و آشکارسازهای نوری ارگانیک پرداخته شده است.

بخش دوم کتاب بر روی کاربردهای مهم آشکارسازهای نوری اعم از فوتونیک میکروویو، مخابرات، آشکارسازی تک فوتون با سرعت بالا، آشکارسازی تراهرتز، آشکارساز نوری بهبودیافته مبتنی بر رزونانس کاواک، خازن‌های نوری و تصویربرداری متمرکز شده است.

اولین مرجع تخصصی فوتونیک و اپتوالکترونیک در ایران امیدوار است که بتواند آگاهی شما پژوهشگر گرامی را درخصوص ارتباط فن‌آوری‌های نور با ترویج توسعه پایدار و ارائه راه‌حل‌های قابل‌اطمینان برای نیازهای اساسی زندگی انسان بالا ببرد. علاوه بر این، به منظور گسترش زمینه‌های تحقیقاتی جدید، امیدوار است که محتوای منتشر شده ما الهام‌بخش پیشرفت بیشتر شما بر اساس دستاوردهایی که تاکنون بدست آمده است، باشد.

 

دریافت کتاب

رمز فایل فشرده: parsoptics.com

 

تعداد دریافت: 406

تعداد بازدید: 572


logo-samandehi

گروه تخصصی ParsOptics به عنوان گروهی پیشرو در صنعت اپتیک، فوتونیک و اپتوالکترونیک کشور جمهوری اسلامی ایران، علاوه بر برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی در دانشگاه‌ها، بسیاری از آزمایشگاه‌های معتبر دولتی، پژوهشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی داخل و خارج از کشور را تجهیز و تحت پوشش خود قرار داده است. این گروه دارای مجوز فعالیت قانونی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و تفاهم‌نامه همکاری آموزشی با پژوهشکده فوتونیک و فناوری‌های کوانتومی سازمان انرژی اتمی ایران و دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و تربیت دبیر شهید رجائی است.

اطلاعات بیشتر