برای مشاوره علمی با ما تماس بگیرید.

021-88221844

کتاب اپتیک غیرخطی – اصول و کاربردها ویرایش ۲۰۱۷

منتشر شده در: ۱۹ فروردین ۹۶
توسط: مهدیار
دسته: آموزش

مرجع اپتیک غیر خطی – اصول و کاربردها

ناشر: Springer | سال: ۲۰۱۷ | فرمت: PDF | تعداد صفحه: ۳۹۹ | حجم: ۷.۴۵ مگابایت

کتاب اپتیک غیرخطی آخرین پیشرفت‌های این علم را تا سال ۲۰۱۷ منعکس می‌کند. علاوه بر ساده‌سازی نتایج ریاضی بسیار پیچیده، کتاب به بحث و بررسی در خصوص تایید نتایج تجربی و کاربردهای بالقوه اپتیک غیرخطی نظیر سوئیچ‌های تمام نوری می‌پردازد. شایان ذکر است که برای توضیح تمامی موارد از سیستم‌های عملی استفاده شده است.

کتاب پیش رو برای توصیف اصول اساسی آثار اپتیک غیرخطی از آموزه‌های بسیار ساده فیزیکی نظیر امواج نوری و فوتون استفاده می‌کند. کتاب اپتیک غیرخطی از معادله موج غیرخطی مرتبه اول در حوزه فرکانس تحت شرایط “تقریب تغییرات آرام دامنه” و مدل کلاسیک برهمکنش بین نور و دوقطبی الکتریکی استفاده می‌کند. کتاب برای توصیف پدیده اپتیک غیرخطی از معادلات نرخ مبتنی بر انتقال سطح انرژی سیستم‌های ذرات که توسط فوتون‌ها و قانون پایستگی انرژی و اندازه حرکت تحریک می‌شوند، بهره می‌برد.

مطالعه کتاب مرجع اپتیک غیرخطی به پژوهشگران، مهندسان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته‌های اپتیک، اپتوالکترونیک، مخابرات فیبر نوری، فناوری اطلاعات و ارتباطات و مواد توصیه می‌شود.

دریافت کتاب

رمز فایل فشرده: parsoptics.com

تعداد دریافت: 375

تعداد بازدید: 528


logo-samandehi

گروه تخصصی ParsOptics به عنوان گروهی پیشرو در صنعت فوتونیک و اپتوالکترونیک کشور جمهوری اسلامی ایران، علاوه بر برگزاری دوره‌های آموزشی در دانشگاه‌ها، بسیاری از آزمایشگاه‌های معتبر دولتی، پژوهشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی داخل و خارج از کشور را تجهیز و تحت پوشش خود قرار داده است. این گروه دارای مجوز فعالیت قانونی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و تفاهم‌نامه همکاری آموزشی با پژوهشکده فوتونیک و فناوری‌های کوانتومی سازمان انرژی اتمی ایران و دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، تربیت دبیر شهید رجائی و تبریز است.

اطلاعات بیشتر