برای مشاوره علمی با ما تماس بگیرید.

۰۲۱-۶۶۵۶۲۷۲۱

نرم افزار تخصصی Mimics ویرایش پزشکی و تحقیقاتی 2014

منتشر شده در: ۲۰ خرداد ۹۴
توسط: مهدیار
دسته: نرم افزار

parsoptics.com

mimics introduction parsoptics

نرم‌افزار Mimics توسط شرکت Materialise جهت پردازش تصاویر پزشکی، شبیه‌سازی عمل جراحی و مهندسی پزشکی توسعه‌یافته است. این نرم‌افزار تصاویر سه‌بعدی پزشکی (خروجی‌های ام آر آی، سی‌تی‌اسکن، میکرو سی‌تی‌اسکن، سونوگرافی سه‌بعدی) را پردازش و تحلیل می‌کند که نتیجه آن مدل‌های سه‌بعدی بسیار دقیق از بدن بیمار می‌باشد. مدل‌های خروجی این نرم‌افزار برای کاربردهای متنوع مهندسی ازجمله در خود نرم‌افزار استفاده می‌شود. همچنین می‌توان خروجی‌های این نرم‌افزار را به‌صورت سه‌بعدی برای استفاده در نرم‌افزارهای دیگر نظیر نرم‌افزارهای آماری، طراحی و تحلیل‌های المان محدود استخراج کرد. نرم افزار Mimics دارای دو نسخه پزشکی و تحقیقاتی است.

parsoptics.com

نسخه پزشکی:

این نسخه با اتصال به دستگاه‌های سی تی اسکن و ام آر آی و … عکس های اسکن‌شده را به طور مستقیم از دستگاه استخراج و تحلیل میکند و برای شبیه‌سازی عمل‌های جراحی استفاده می‌شود. نسخه پزشکی دارای ابزاری جدید است که از آن برای طراحی و ساخت لوازم پزشکی نظیر پروتز، ارتودنسی و ترمیم دندان استفاده می‌شود؛ همچنین دارای دو ویرایش 32 و 64 بیتی است.

parsoptics.com

نسخه تحقیقاتی:

این نسخه صرفا برای مطالعات تحقیقاتی استفاده می‌شود و نمیتواند مستقیما به دستگاه‌های سی تی اسکن و ام آر آی و … متصل شود. لذا عکس های اسکن‌شده را به صورت فایل تحلیل، مدلسازی و شبیه سازی میکند. این نسخه از نرم‌افزار برای طراحی‌ها و تحقیقات مهندسی پزشکی استفاده می‌شود؛ همچنین دارای دو ویرایش 32 و 64 بیتی است. این نسخه دارای آپشن‌های بیشتری نسبت به نسخه پزشکی است و تحلیل‌های گسترده‌تری انجام می‌دهد.

parsoptics.com

ویژگی‌های مهم نرم‌افزار Mimics عبارت‌اند از:

parsoptics.com

– ایجاد سریع و آسان مدل‌های بسیار دقیق سه‌بعدی از داده‌های تصویری

– اندازه‌گیری بسیار دقیق تصاویر دوبعدی و سه‌بعدی

– استخراج مدل‌های سه‌بعدی به فرمت STL

– استخراج مدل‌های سه‌بعدی به فرمت 3-matic جهت بهینه‌سازی مش در تحلیل المان محدود

– قابلیت ایمپورت تصاویر bmp، jpeg، tiff و dicom

parsoptics.com 

نرم‌افزار Mimics از 5 واحد تشکیل‌شده است. تصویر زیر نحوه عملکرد، مشخصات و ارتباط بین نرم‌افزار و این واحدها را نشان می‌دهد:

parsoptics.com

parsoptics.com 

004

parsoptics.com

parsoptics.com 

parsoptics.com

parsoptics.com

تعداد بازدید: 638


logo-samandehi

گروه تخصصی ParsOptics با مدیریت آقای غلامرضا مصلی نژاد عضو رسمی IEEE Photonics Society به عنوان گروهی پیشرو در صنعت فوتونیک و اپتوالکترونیک، علاوه بر برگزاری دوره‌های آموزشی در دانشگاه‌ها، بسیاری از آزمایشگاه‌های معتبر دولتی، پژوهشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی داخل و خارج از کشور را تجهیز و تحت پوشش خود قرار داده است. این گروه دارای مجوز فعالیت قانونی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و تفاهم‌نامه همکاری آموزشی با پژوهشکده لیزر و اپتیک سازمان انرژی اتمی ایران و دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران)، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، تربیت دبیر شهید رجائی و تبریز است.

اطلاعات بیشتر