برای مشاوره علمی با ما تماس بگیرید.

021-88221844

نرم افزار LucidShape طراحی سیستم روشنایی خودرو

منتشر شده در: ۱۵ آذر ۹۶
توسط: مهدیار
دسته: نرم افزار

نرم‌افزار LucidShape یک ابزار جدید برای طراحی و شبیه‌سازی سیستم‌های روشنایی خودرو است. در واقع LucidShape قدرتمندترین و پیشرفته‌ترین نرم‌افزار طراحی روشنایی کامپیوتری (CAL) برای خودرو است که توسط گروه تخصصی ParsOptics برای خودروسازان کشور عزیزمان تهیه و ارائه گردیده است. این نرم‌افزار تاکنون توسط معروف‌ترین شرکت‌های خودروسازی شناخته شده جهان نظیر BMW و AUDI مورد استفاده قرار گرفته است.

این نرم‌افزار با استفاده از الگوریتم‌های اختصاصی در برنامه‌های کاربردی خودرو، طراحی نورپردازی‌های جلو، عقب، رفلکتورها و علائم خودرو را تسهیل کرده است. نرم‌افزار LucidShape از ویژگی‌های بارزی نظیر ابزار LucidStudio، ابزار LucidShape FunGeo، ابزار GPUTrace و LucidDrive بهره می‌برد.

ابزار LucidStudio محیط تحقیق وتوسعه نرم‌افزار LucidShape است. این محیط برای انجام محاسبات، شبیه‌سازی و آنالیز سیستم‌های نوری طراحی شده است. کاربر با استفاده از این محیط می‌تواند هندسه مدل خود را مشاهده، آنالیز و نتایج آن‌را مشاهده نماید. منابع نوری، انواع سطوح، مواد و سنسورهای موردنظر کاربر در این قسمت تعریف و شبیه‌سازی می‌شوند. LucidStudio قابلیت فراخوانی انواع فایل‌های CAD را نیز دارد و دارای کتابخانه عظیمی از انواع منابع نوری و لامپ‌های موردنیاز خودرو است.

LucidShape FunGeo ابزاری برای ایجاد سریع و آسان رفلکتورها یا لنزهای خودرو است. این ابزار از الگوریتم‌های اختصاصی ویژه خودرو بهره می‌برد که به صورت خودکار محاسبات و ساخت هندسه‌های نوری را بر اساس الگوی روشنایی و شدت نور مورد انتظار کاربر، انجام می‌دهد. ابزار LucidShape FunGeo امکان تولید رفلکتورهایی با الگوی نوری خطی و تیز، ایجاد توزیع رفلکتور یا بازتاب‌دهنده همراه با الگوی پرتو، تولید لامپ‌های پروژکتور خودرو، ایجاد سطوح نوری و جبران‌سازی انحرافات پرتویی را از سطوح منحنی لنز مهیا می‌کند.

انجام شبیه‌سازی نوری در نرم‌افزار LucidShape آنی صورت می‌پذیرد و سرعت شبیه‌سازی در این نرم‌افزار از قابلیت GPUTrace بهره می‌برد. در این ویژگی با استفاده از GPU به جای CPU سرعت محاسبات بهبود قابل توجهی یافته است و هر شبیه‌سازی در مقایسه با سیستم‌های چندهسته‌ای چندین برابر سریع‌تر انجام می‌شود.

ماژول تصویرسازی در این نرم‌افزار یک تصویر واقعی از آثار روشنایی از ظاهر سیستم روشنایی خودرو ارائه می‌دهد. با توجه به اینکه این ماژول تمامی برهم‌کنش‌های ساختار طراحی‌ شده را با منابع نوری نشان می‌دهد، یک ابزار تشخیص فیزیکی در نرم‌افزار تعبیه شده است تا ارزیابی سیستم توسط درک روشنایی چشم انسان نیز انجام شود. این قابلیت برای طراحی چراغ ترمز و علائم هشداردهنده خودرو بسیار حائز اهمیت است.

ابزار LucidDrive یکی از قابلیت‌های منحصربه‌فرد این نرم‌افزار است که ماتریس پرتو چراغ جلو خودرو و سیستم روشنایی را زمانی که خودرو در ترافیک است شبیه‌سازی می‌کند. در فیلم زیر این قابلیت به وضوح قابل مشاهده است.


سامانه سفارش آنلاین نرم‌افزار LucidShape

تعداد بازدید: 81


logo-samandehi

گروه تخصصی ParsOptics به عنوان گروهی پیشرو در صنعت اپتیک، فوتونیک و اپتوالکترونیک کشور جمهوری اسلامی ایران، علاوه بر برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی در دانشگاه‌ها، بسیاری از آزمایشگاه‌های معتبر دولتی، پژوهشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی داخل و خارج از کشور را تجهیز و تحت پوشش خود قرار داده است. این گروه دارای مجوز فعالیت قانونی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و تفاهم‌نامه همکاری آموزشی با پژوهشکده فوتونیک و فناوری‌های کوانتومی سازمان انرژی اتمی ایران و دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و تربیت دبیر شهید رجائی است.

اطلاعات بیشتر