برای مشاوره علمی با ما تماس بگیرید.

021-88221844

نانوتیوب‌های کربنی و گرافن برای کاربردهای فوتونیکی ویرایش ۲۰۱۳

منتشر شده در: ۱۱ آذر ۹۵
توسط: مهدیار
دسته: آموزش
 
 

parsoptics.com

 
parsoptics.com

Carbon Nanotubes and Graphene for Photonic Applications

Publisher: Woodhead Publishing 2013 | 434 Pages | ISBN: 0857094173 | PDF | 26.8 MB

parsoics.com

مشخصات نوری نانوتیوب‌های کربنی و گرافن، این مواد را برای کاربردهای فوتونیکی بسیار حائز اهمیت و پرکاربرد می‌کند. نانوتیوب‌های کربنی می‌توانند نور را انتشار داده و یا آن‌را تشخیص دهند؛ این قابلیت منحصر به فرد می‌تواند برای کاربردهایی نظیر نمایشگرهای مبتنی بر نانوتیوب‌های کربنی، سنسورها و ادوات تصویربرداری استفاده شود. اثبات و نمایش بهره نوری نانوتویب‌های کربنی، اولین قدم به سوی تولید لیزرهای نانوتیوب کربنی است؛ در حالی که اثر غیرخطی در گرافن، راه را به سوی دستیابی کاربردهای فوتونیکی هموار می‌کند.

parsoptics.com

مولفان تمامی تخصص خود را در این کتاب به خدمت گرفته‌اند. بخش آغازین کتاب مقدمه‌ای را بر مشخصات پایه نوری نانوتیوب‌های کربنی و گرافن قبل از ارائه چگونگی سنتز آن‌ها بیان می‌کند. فصل‌های بعدی کتاب بر روی بهبود آثار غیرخطی و رویکردهای جدید انتشاری برای ادوات فوتونیکی نانوتیوب کربنی و گرافن متمرکز شده است.

parsoptics.com

فصل‌های بخش دوم کتاب به مباحث کاربرد نانوتیوب‌های کربنی و گرافن در لیزر، بهره نوری و انتشار لیزر در نانوتیوب‌های کربنی، لیزرهای فیبری مبتنی بر گرافن و نانوتیوب کربنی، لیزرهای حالت جامد مبتنی بر بالک نانوتیوب کربنی، الکترومغناطیس غیرخطی در گرافن و ادوات فوتونیکی غیرخطی مبتنی بر نانوتیوب کربنی می‌پردازد.

parsoptics.com

در آخر، بخش سوم کتاب به ادوات اپتوالکترونیک مبتنی بر کربن نظیر سلول خورشیدی نانوتیوب کربنی، یک پلت فرم نوری مبتنی بر نانوتیوب کربنی برای تشخیص مولکول، ادوات نانوفوتونیک بلور مایع مبتنی بر نانوتیوب کربنی و منابع نوری کوانتومی مبتنی بر نانوتیوب‌های کربنی مجزا می‌پردازد.

parsoptics.com

اولین مرجع تخصصی فوتونیک و اپتوالکترونیک در ایران امیدوار است که بتواند آگاهی شما پژوهشگر گرامی را درخصوص ارتباط فن‌آوری‌های نور با ترویج توسعه پایدار و ارائه راه‌حل‌های قابل‌اطمینان برای نیازهای اساسی زندگی انسان بالا ببرد. علاوه بر این، به منظور گسترش زمینه‌های تحقیقاتی جدید، امیدوار است که محتوای منتشر شده ما الهام‌بخش پیشرفت بیشتر شما بر اساس دستاوردهایی که تاکنون بدست آمده است، باشد.

parsoptics.com
parsoptics.com

دریافت کتاب

پارس اپتیک
رمز فایل فشرده: parsoptics.com
parsoptics
parsoptics.com

تعداد دریافت: 180

تعداد بازدید: 338


logo-samandehi

گروه تخصصی ParsOptics به عنوان گروهی پیشرو در صنعت فوتونیک و اپتوالکترونیک کشور جمهوری اسلامی ایران، علاوه بر برگزاری دوره‌های آموزشی در دانشگاه‌ها، بسیاری از آزمایشگاه‌های معتبر دولتی، پژوهشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی داخل و خارج از کشور را تجهیز و تحت پوشش خود قرار داده است. این گروه دارای مجوز فعالیت قانونی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و تفاهم‌نامه همکاری آموزشی با پژوهشکده فوتونیک و فناوری‌های کوانتومی سازمان انرژی اتمی ایران و دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، تربیت دبیر شهید رجائی و تبریز است.

اطلاعات بیشتر