برای مشاوره علمی با ما تماس بگیرید.

021-88221844

کتاب فوتونیک الهام گرفته از طبیعت – ساختارها و سیستم های نوری طبیعی

منتشر شده در: ۷ دی ۹۶
توسط: مهدیار
دسته: منابع تخصصی لاتین

فوتونیک الهام گرفته از طبیعت – ساختارها و سیستم‌های نوری طبیعی

ناشر: CRC Press | سال: ۲۰۱۵ | فرمت: PDF | تعداد صفحه: ۴۰۴ | حجم: ۸۱.۹ مگابایت

با افزایش دانش انسان در خصوص سیستم‌های بیولوژیکی، تعداد دستگاه‌های ساخته‌شده و کاربردهای آن‌ها مبتنی بر این اصول به سرعت در حال رشد است. کتاب فوتونیک مبتنی بر فرآیند زیستی – ساختارها و سیستم‌های نوری طبیعی، به بررسی بین رشته‌ای سیستم‌های عجیب و خارق‌العاده موجود در طبیعت می‌پردازد و نحوه الهام گرفتن انسان از آن‌ها را برای ایجاد مواد و سیستم‌های جدید فوتونیکی نشان می‌دهد.

کتاب پیش‌رو مثال‌های بسیار مهمی را از چگونگی ترکیب الهام بیولوژیکی با علم نانو که منجر به ظهور و پیشرفت در زمینه مواد و دستگاه‌ها شده است، ارائه می‌دهد. نویسنده کتاب به صورت قدم‌به‌قدم از طریق مثال‌های برگرفته از طبیعت به بررسی ویژگی‌ها و عملکرد آن‌ها می‌پردازد و ویژگی‌های منحصر به فرد عملکرد آنها را توصیف می‌کند. او این مطالب را با بحث در مورد ساخت نسخه‌های مصنوعی سیستم‌ها و همچنین جنبه‌های خاص نمونه‌های بیولوژیکی که محققان در کار خود استفاده می‌کنند، درهم آمیخته است.

این کتاب طیف وسیعی از موضوعات را پوشش می‌دهد به گونه‌ای که مبتدیان این علم در این زمینه حداقل زمینه‌های لازم برای شروع کاوش در این موضوع جذاب را کسب خواهند کرد؛ در حالی‌که کارشناسان این علم روش‌های پیشرفته‌ای را برای خلق سیستم‌های فوتونیکی الهام‌گرفته از طبیعت کشف خواهند کرد.

دریافت کتاب

رمز فایل فشرده: parsoptics.com

تعداد دریافت: 115

تعداد بازدید: 200


logo-samandehi

گروه تخصصی ParsOptics به عنوان گروهی پیشرو در صنعت اپتیک، فوتونیک و اپتوالکترونیک کشور جمهوری اسلامی ایران، علاوه بر برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی در دانشگاه‌ها، بسیاری از آزمایشگاه‌های معتبر دولتی، پژوهشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی داخل و خارج از کشور را تجهیز و تحت پوشش خود قرار داده است. این گروه دارای مجوز فعالیت قانونی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و تفاهم‌نامه همکاری آموزشی با پژوهشکده فوتونیک و فناوری‌های کوانتومی سازمان انرژی اتمی ایران و دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و تربیت دبیر شهید رجائی است.

اطلاعات بیشتر