برای مشاوره علمی با ما تماس بگیرید.

021-88016794

فیلم آموزشی نرم‌افزار Atomistix Toolkit ویرایش زمستان ۱۳۹۵

منتشر شده در: ۱۶ آبان ۹۵
توسط: مهدیار
دسته: آموزش
 
 

parsoptics.com

VNL

 
parsoptics.com
 

نرم‌افزار Atomistix Toolkit دارای قابلیت‌های منحصربه‌فردی در زمینه شبیه‌سازی ساختارهای نانو در مقیاس اتمی است. این نرم‌افزار تاکنون توسط ۱۵۰ گروه تحقیقاتی در دانشگاه‌های معتبر جهان و آزمایشگاه‌های دولتی در محدوده وسیعی از کاربردهای مختلف مورداستفاده قرارگرفته است که حاصل آن انتشار بیش از ۶۰۰ مقاله علمی می‌باشد. زمینه‌های مطالعاتی این نرم‌افزار ابزارهای تحت گرافن، نانوتیوب ها، نانووایرها، اتصال‌های تونلی مغناطیسی، الکترونیک مولکولی، اسپینترونیک، دی‌الکتریک‌های با ضرایب دی‌الکتریک بالا و ترانزیستورهای تک الکترونی است.

parsoptics.com

این نرم‌افزار با استفاده از ترکیب روش‌های محاسباتی کلاسیک،DFT و Tight-Binding قابلیت محاسبه و نمایش ساختار الکترونیکی، منحنی‌های I-V، جریان اسپین، حامل‌های شاتکی، رسانایی، ساختار باند پیچیده، مقاومت سطحی و انرژی‌های فعال‌سازی است. لذا، به منظور شبیه‌سازی سنسورهای گاز مبتنی بر گرافن نرم‌افزار قدرتمند شرکت Virtual Nano Lab با نام (Atomistix Tool Kit (ATK توسط محققین این حوزه طراحی شده است.

parsoptics.com
 

این نرم‌افزار دارای محیط گرافیکی کاربرپسند و رابط کاربری بالایی است و با تلفیق مباحث فیزیک، شیمی و الکترونیک به شبیه‌سازی عددی می‌پردازد. از جمله شبیه‌سازی‌های مرسوم توسط این نرم‌افزار، رسم نمودار چگالی حالات (Density of States)، ساختار باند (Band Structure)، طیف عبور (Transmission Spectrum) و مسیر عبور (Transmission Pathway) است.

parsoptics.com

مجموعه فیلم‌های آموزش ATK ماحصل تلاش‌ها و تجارب متخصصین اولین مرجع تخصصی فوتونیک و اپتوالکترونیک در ایران طی سال‌های ۱۳۹۱ تاکنون است. این مجموعه به صورت کامل تمامی نکات مورد نیاز قبل، هنگام و بعد از شبیه‌سازی ادوات نانوالکترونیک خصوصا ادوات گرافنی را تحت پوشش قرار می‌دهد. این مجموعه به صورت فیلم با کیفیت بسیار عالی (Full HD) و به زیان پارسی تهیه و در دسترس عموم پژوهشگران علاقمند قرار گرفته است.

parsoptics.com

مجموعه آموزشی ATK محصول ParsOptics دارای ویرایش‌های متعدد بوده که به مرور زمان تکمیل و گسترش یافته است؛ در حال حاضر ویرایش زمستان ۱۳۹۵ آخرین و کاملترین نسخه از این مجموعه ارزشمند می‌باشد. این مجموعه آموزشی کماکان در حال توسعه است و ویرایش‌های جدید آن صرفا از طریق سایت و کانال تلگرام اطلاع‌رسانی خواهد شد. 

parsoptics.com

parsoptics

ویرایش جدید به زودی اضافه خواهد شد.

parsoptics

برای دسترسی به سایر آموزش های رایگان به کانال رسمی ما در سایت آپارات مراجعه فرمایید.

parsoptics

تعداد بازدید: 380


logo-samandehi

گروه تخصصی ParsOptics با مدیریت آقای غلامرضا مصلی نژاد عضو رسمی IEEE Photonics Society به عنوان گروهی پیشرو در صنعت فوتونیک و اپتوالکترونیک، علاوه بر برگزاری دوره‌های آموزشی در دانشگاه‌ها، بسیاری از آزمایشگاه‌های معتبر دولتی، پژوهشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی داخل و خارج از کشور را تجهیز و تحت پوشش خود قرار داده است. این گروه دارای مجوز فعالیت قانونی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و تفاهم‌نامه همکاری آموزشی با پژوهشکده فوتونیک و فناوری‌های کوانتومی سازمان انرژی اتمی ایران و دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، تربیت دبیر شهید رجائی و تبریز است.

اطلاعات بیشتر