برای مشاوره علمی با ما تماس بگیرید.

021-88221844

نرم افزار APEX طراحی اپتومکانیک صنعتی تحت SolidWorks

منتشر شده در: ۳۰ آبان ۹۶
توسط: مهدیار
دسته: نرم افزار

نرم‌افزار APEX افزونه‌‌ طراحی اپتیکی نرم‌افزار SolidWorks است. این افزونه یک ابزار استاندارد مدل‌سازی سه بعدی است که بر پایه فناوری پیشرفته اپتیکی شرکت Breault پایه‌ریزی شده است. این شرکت شریک تجاری و تحقیقاتی شرکت‌های Lumerical، Catia، SolidWorks و Future Electronics است. برای اولین بار در ایران، گروه تخصصی ParsOptics این نرم‌افزار را با لایسنس اورجینال به صنایع، مراکز اپتیک و لیزر دانشگاهی و پژوهشگاه‌های کشور ارائه می‌دهد.

نرم‌افزار APEX برای طراحی و آنالیز سیستم‌های اپتیکی و روشنایی توسعه داده شده است و از یک فرآیند گردش کار ساده بهره می‌برد. در واقع، نرم‌افزار APEX یک ابزار اپتیکی کامل را در یک محیط طراحی واقعی برای شما به ارمغان می‌آورد. با بکارگیری تمامی توانایی‌های قدرتمند و پیچیده نرم‌افزار SolidWorks در نرم‌افزار APEX، دیگر هیچ نیازی به لینک کردن نرم‌افزارها به یکدیگر، پل زدن و ترجمه آن‌ها به هم نیست. شما در APEX می‌آموزید، خلق می‌کنید، طراحی می‌کنید و در آن تجزیه و تحلیل می‌کنید.

در نرم‌افزار APEX هیچگونه محدودیتی در طراحی المان‌های نوری نخواهید داشت. این نرم‌افزار، قدرت هندسه مدل‌سازی SolidWorks را با دقت موردنیاز برای ساختن نمونه مجازی سیستم‌های اپتیکی ترکیب می‌کند. زمانی که المان‌های نوری تولید شده در APEX به مدل‌های سیستمی بزرگتر از خود شامل بخش الکتریکی، مکانیکی و … وارد می‌شوند، قابلیت تلورانس‌گذاری نوری و یکپارچگی خود را حفظ می‌کنند.

نرم‌افزار APEX یک ابزار سفارشی مهندسی اپتیک است تا نیازمندی‌های تیم‌ها و شرکت‌های کوچک و بزرگ تولیدی را فراهم آورد و آینده اپتیک را با خلق امکانات جدید شکوفا سازد. از قابلیت‌های ممتاز نرم افزار APEX این است که مهندسان اپتیک و مکانیک می‌توانند به صورت همزمان بر روی فایل‌های طراحی خود کار کنند. در واقع، فایل‌های APEX همان فایل‌های SolidWorks هستند. آزمایش، ارزیابی و نوآوری اپتیکی در این نرم‌افزار آسان‌تر از هر نرم‌افزار دیگری است و نمی‌تواند آسان تر از این باشد. به APEX خوش آمدید!

روش‌های بهینه‌سازی سیستم در APEX

در این نرم‌افزار دو راهکار عمده برای تولید و آنالیز سیستم اپتیکی وجود دارد:

  • بکارگیری امکانات SolidWorks و APEX برای ساختن بخش اپتیکی و مکانیکی سیستم و بهینه‌سازی عملکرد نوری آن. این روش برای افرادی که بیشتر با SolidWorks آشنا هستند مناسب است.
  • استفاده از ویژگی‌های قدرتمند طراحی در SolidWorks برای واردکردن طرح مکانیکی که در هر برنامه طراحی موجود ایجاد شده است و سپس بهینه‌سازی عملکرد سیستم اپتیکی. این روش برای افرادی که با سایر ابزارهای طراحی سروکار دارند مناسب است.


سامانه سفارش آنلاین نرم‌افزار APEX

تعداد بازدید: 92


logo-samandehi

گروه تخصصی ParsOptics به عنوان گروهی پیشرو در صنعت اپتیک، فوتونیک و اپتوالکترونیک کشور جمهوری اسلامی ایران، علاوه بر برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی در دانشگاه‌ها، بسیاری از آزمایشگاه‌های معتبر دولتی، پژوهشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی داخل و خارج از کشور را تجهیز و تحت پوشش خود قرار داده است. این گروه دارای مجوز فعالیت قانونی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و تفاهم‌نامه همکاری آموزشی با پژوهشکده فوتونیک و فناوری‌های کوانتومی سازمان انرژی اتمی ایران و دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و تربیت دبیر شهید رجائی است.

اطلاعات بیشتر