برای مشاوره علمی با ما تماس بگیرید.

021-88221844

کتاب اپتیک هندسی پیشرفته ویرایش ۲۰۱۷

منتشر شده در: ۱ فروردین ۹۶
توسط: مهدیار
دسته: منابع تخصصی لاتین

اپتیک هندسی پیشرفته

ناشر: Springer | سال: ۲۰۱۷ | فرمت: PDF | تعداد صفحه: ۴۷۰ | حجم: ۱۴.۱ مگابایت

کتاب اپتیک هندسی پیشرفته به مقایسه ماتریس‌های مشتق شده مرتبه اول و دوم حاصله از پرتو انحراف یافته، طول مسیر نوری و همچنین به معرفی یک ابزار برجسته ریاضی برای طراحی اپتیکی اتوماتیک می‌پردازد.

این کتاب از سه بخش برجسته تشکیل شده است. بخش اول کتاب به تئوری‌های مقدماتی ردیابی پرتو انحراف یافته، اپتیک مجاورتی (محور نوری) و ابیراهی‌های اصلی می‌پردازد. همچنین، پایه و اساس فرآیند مدل‌سازی نوری در ادامه این بخش ارائه شده است.

بخش دوم کتاب به محاسبه ماتریس‌های ژاکوبین پرتو و طول مسیر نوری مرتبط با آن می‌پردازد. اگرچه این معضل بارها و بارها در سایر نشریات و کتاب‌ها مورد بررسی قرار گرفته است؛ اما آن‌ها عموما در تشریح تمام پارامترهای یک سیستم متقارن غیرمحوری با شکست روبرو شده‌اند.

در ادامه، فرآیند مدل‌سازی نوری یک چارچوب قدرتمند برای طراحی و آنالیز سیستم‌های متقارن غیرمحوری مانند منشورها و نمایشگرهای head-up ارائه می‌کند. در پایان، بخش سوم کتاب یک طرح محاسباتی برای محاسبه ماتریس‌های هسیان پرتو و طول مسیر نوری مرتبط با آن ارائه می‌کند. همچنین، یک ابزار موثر برای تعیین جهت مناسب جستجو هنگام تنظیم پارامترهای سیستم در فرآیند طراحی سیستم نوری در ادامه این بخش معرفی می‌شود.

دریافت کتاب

رمز فایل فشرده: parsoptics.com

تعداد دریافت: 269

تعداد بازدید: 297


logo-samandehi

گروه تخصصی ParsOptics به عنوان گروهی پیشرو در صنعت فوتونیک و اپتوالکترونیک کشور جمهوری اسلامی ایران، علاوه بر برگزاری دوره‌های آموزشی در دانشگاه‌ها، بسیاری از آزمایشگاه‌های معتبر دولتی، پژوهشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی داخل و خارج از کشور را تجهیز و تحت پوشش خود قرار داده است. این گروه دارای مجوز فعالیت قانونی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و تفاهم‌نامه همکاری آموزشی با پژوهشکده فوتونیک و فناوری‌های کوانتومی سازمان انرژی اتمی ایران و دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، تربیت دبیر شهید رجائی و تبریز است.

اطلاعات بیشتر