برای مشاوره علمی با ما تماس بگیرید.

021-88221844

آموزش نرم افزار NASCAM

 

NASCAM (NANOSCALE MODELING)

کد دو بعدی و سه بعدی از مونت کارلو جنبشی برای شبیه سازی های لایه نشانی، پخش و رشد بلور ازیک لایه نازک بر روی یک سطح می‌باشد. این کد برای شبیه سازی تحول زمانی اتم لایه نشانی شده بر روی یک زیر لایه توسعه یافته است. که براساس روش مونت کارلو جنبشی (KMC) عمل می‌کند. KMC را می‌توان برای مدل سازی فرآیند های مختلف در سطح، مانند رشد فیلم در طول لایه نشانی و یا توسعه لایه نازک از طریق باز لایه نشانی در مقیاس اتمی استفاده کرد. هدف از این کد بوجود آوردن یک شماتیکی از نتایج نزدیک به آزمایشگاه از طریق شبیه سازی هست. از آنجا که KMC حرکت ارتعاشی جنبشی اتمها را در نظر نمی‌گیرد، این روش می‌تواند برای زمان های طولانی برای شبیه سازی در نظر گزفته شود، برخلاف دینامیک مولکولی که فقط می‌تواند دینامیک سیستم را در زمان های کوتاه در حدود ۹-۱۰ ثانیه نظر بگیرد. بسته به تعداد اتم ها در سیستم، همراه با برخی از پارامترهای دیگر مانند دما و خواص اتمی، زمان فیزیکی ممکن است صدها تا هزاران ثانیه صورت بگیرد. این کد به طورکلی دارای قابلیت های زیر می باشد:

 1. انتشار آزاد در سطح زیر لایه و لایه،
 2. هاپ با همان تعداد اتم یا افزایش تعداد اتمهای مجاور،
 3. هاپ با کاهش تعداد اتمهای مجاور،
 4. در نظر گرفتن جدا شدگی از جزیره های شبکه اتمی
 5. هاپ بالا از یک سطح به سطح دیگر،
 6. هاپ پایین از یک سطح به سطح دیگر،
 7. لایه نشانی به روش تبخیری (Evaporation) از زیر لایه و یا خود لایه اصلی.
 8. لایه نشانی به روش کندوپاش (Sputtering) (زمانیکه انرژی منتقل شده برای یک جذب اتم (adatom) در روی لایه و یا زیر لایه بزرگتر از انرژی اتصال سطح آن است.)
 9. استخراج نتایج پس از لایه نشانی و گرفتن خواص اپتیکی مانند عبور، بازتاب و جذب با قطبش های s و p
 10. بررسی تخلخل موجود در لایه ها پس از لایه نشانی مخصوصا پرتخلخل مثل زیگزاگی و زاویه دار
 11. شماتیک سه بعدی از ماده لایه نشانی شده و بررسی رشد لایه ها.

پژوهشگران گرامی، جهت ثبت درخواست خود مبنی بر آموزش حضوری لایه‌نشانی با نرم افزار NASCAM میبایست فرم زیر را تکمیل و ارسال نمایند. متخصصین ما جهت هماهنگی های لازم در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت؛ ما متعهد به برگزاری کلاس های آموزشی با بالاترین کیفیت هستیم.

 لطفا به نکات زیر توجه فرمایید:

 1. کلاس آموزشی آنلاین با استفاده از نرم‌افزارهای ریموت انجام می‌شود.
 2. فیلم و متریال آموزشی برای پژوهشگر تهیه و ارسال می‌شود.
 3. هر کلاس آموزشی معادل ۹۰ دقیقه آموزش تخصصی است.
 4. آموزش حضوری در شهر تهران و در محل دفتر گروه صورت می‌پذیرد.

 تسهیلات ویژه ParsOptics:

 1. پژوهشگران دانشگاهی جهت بهره‌مندی از تسهیلات ویژه خدمات مرجع تخصصی parsOptics نظیر تخفیف‌های آموزشی میبایست از استاد راهنمای خود معرفی‌نامه تهیه نمایند. نمونه فرم از این پیوند قابل دریافت است و میبایست در سربرگ دانشگاه مربوطه تکمیل و ارسال گردد.
 2. پژوهشگران سازمانی جهت بهره‌مندی از تسهیلات ویژه خدمات مرجع تخصصی parsOptics نظیر تخفیف‌های آموزشی میبایست از سازمان / شرکت خود معرفی‌نامه تهیه نمایند. نمونه فرم از این پیوند قابل دریافت است و میبایست در سربرگ سازمان مربوطه تکمیل و ارسال گردد.

نام و نام خانوادگی *

دانشگاه محل تحصیل *

سطح تحصیلات *

رشته تحصیلی *

نوع درخواست *

پست الکترونیکی *

تلفن تماس *

بارگزاری معرفی‌نامه

تعداد بازدید: 166


logo-samandehi

گروه تخصصی ParsOptics به عنوان گروهی پیشرو در صنعت فوتونیک و اپتوالکترونیک کشور جمهوری اسلامی ایران، علاوه بر برگزاری دوره‌های آموزشی در دانشگاه‌ها، بسیاری از آزمایشگاه‌های معتبر دولتی، پژوهشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی داخل و خارج از کشور را تجهیز و تحت پوشش خود قرار داده است. این گروه دارای مجوز فعالیت قانونی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و تفاهم‌نامه همکاری آموزشی با پژوهشکده فوتونیک و فناوری‌های کوانتومی سازمان انرژی اتمی ایران و دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، تربیت دبیر شهید رجائی و تبریز است.

اطلاعات بیشتر