برای مشاوره علمی با ما تماس بگیرید.

۰۲۱-۶۶۵۶۲۷۲۱

نرم افزار تخصصی طراحی اپتیکی زیمکس ویرایش ۲۰۰۹

منتشر شده در: ۲۷ آبان ۹۴
توسط: مهدیار
دسته: نرم افزار

لومریکال ۲۰۱۵ دانلود lumerical ۲۰۱۵ a

لومریکال ۲۰۱۵ دانلود lumerical ۲۰۱۵ a

نرم افزار زیمکس توسط آقای کن مور نوشته شد و به‌عنوان اولین نرم‌افزار طراحی اپتیکی تحت ویندوز در سال ۱۹۹۰ به جهان معرفی شد. اوایل نرم‌افزار بانام “مکس” شناخته می‌شد و بعدها به دلیل تداخل علائم تجاری به “زیمکس” تغییر نام داد.

parsoptics.com 

نرم‌افزار زیمکس یک نرم‌افزار طراحی اپتیکی است که برای طراحی و آنالیز سیستم‌های تصویری مانند لنزهای دوربین و همچنین سیستم‌های روشنایی مورداستفاده قرار می‌گیرد. نرم‌افزار به‌وسیله ردیابی پرتو، انتشار پرتوهای نوری را در یک سیستم نوری مدل‌سازی می‌کند. درواقع می‌تواند اثر المان‌های نوری مانند لنزهای معمولی، لنزهای کروی، لنزهای شاخص گرادیان، آینه‌ها و المان‌های نوری پراشنده را به‌صورت استاندارد بررسی کرده و نمودارهای نقطه‌ای و پرتویی را تولید نماید.

parsoptics.com 

نرم‌افزار از کتابخانه‌ای متشکل از لنزهای تجاری بهره می‌برد و می‌تواند ردیابی متوالی پرتو از طریق المان‌های نوری، ردیابی غیر متوالی پرتو برای آنالیز نورهای پراکنده و اپتیک فیزیکی انتشار پرتو را انجام دهد. همچنین باقابلیت خطایابی خود می‌تواند نقایص ساخت ابزار را تجزیه‌وتحلیل نماید.

parsoptics.com 

ویژگی اپتیک فیزیکی انتشار این نرم‌افزار می‌تواند برای ادواتی که پراش آن‌ها بسیار مهم است مانند انتشار پرتو لیزر و کوپلینگ نور در فیبر نوری تک مود مورداستفاده قرار گیرد. ابزار بهینه‌سازی این نرم‌افزار می‌تواند با تنظیم خودکار پارامترها طراحی اولیه لنزها را بهبود بخشد تا به بیشترین کارایی خود برسد و ابیراهی‌ها را کاهش دهد.

parsoptics.com 

نکته: این نرم‌افزار فقط روی ویندوزهای ۳۲ بیتی اجرا میشود و هیچگونه محدودیتی در نصب و استفاده در سیستم‌های مختلف ندارد. فیلم راهنمای نصب نرم‌افزار به همراه خرید آن ارائه میشود.

parsoptics.com 

parsoptics
به همراه فیلم راهنمای نصب روی ویندوز ۷
parsoptics

تعداد بازدید: 952


logo-samandehi

گروه تخصصی ParsOptics با مدیریت آقای غلامرضا مصلی نژاد عضو رسمی IEEE Photonics Society به عنوان گروهی پیشرو در صنعت فوتونیک و اپتوالکترونیک، علاوه بر برگزاری دوره‌های آموزشی در دانشگاه‌ها، بسیاری از آزمایشگاه‌های معتبر دولتی، پژوهشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی داخل و خارج از کشور را تجهیز و تحت پوشش خود قرار داده است. این گروه دارای مجوز فعالیت قانونی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و تفاهم‌نامه همکاری آموزشی با پژوهشکده لیزر و اپتیک سازمان انرژی اتمی ایران و دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران)، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، تربیت دبیر شهید رجائی و تبریز است.

اطلاعات بیشتر